Sektor szkutniczy

Przedstawiciele podlaskiego przemysłu jachtowego

Przemysł szkutniczy jest jedną z najprężniej rozwijających się branż gospodarki województwa podlaskiego, która jest doceniana przez najbardziej wymagających kontrahentów z całego świata. Aby podkreślić jej znaczenie dla promocji i rozwoju regionu Zarząd Województwa Podlaskiego uhonorował przedstawicieli branży tytułem Ambasadora Podlaskiej Gospodarki.

Balt-Yacht sp.j.

Jeden z największych polskich producentów specjalizujących się w budowie jachtów i łodzi z laminatu poliestrowo-szklanego o długości kadłubów od 7 do 12 metrów. Od początku istnienia Balt-Yacht jest producentem łodzi dla wymagających odbiorców zagranicznych, takich jak Mar-Import, Jeanneau i X-Yachts.

Kotniz sp. z o.o.

Działalność firmy opiera się na dostarczaniu ręcznie polerowanych powierzchni, produkcji “just-in-time”, elastyczności współpracy i doskonałej obsłudze. Przez ponad 40 lat Kotniz, jako wiodący dostawca akcesoriów do jachtów w Polsce i Europie, stale powiększa swoją bazę klientów, wśród których można znaleźć największe i najsłynniejsze europejskie stocznie.

MPPB J.W. Ślepsk

Największy producent jachtów motorowych w Polsce. Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie ponad 1000 pracowników i produkuje kilkaset jachtów rocznie. Wysoka jakość jachtów motorowych produkowanych przez „Ślepsk” była wielokrotnie potwierdzana nagrodami i wyróżnieniami przyznawanymi przez instytucje krajowe i międzynarodowe.

portret uśmiechniętego mężczyzny

Podlaskie, jak sama nazwa wskazuje, jest nieoczywistym miejscem do rozwijania firmy działającej w branży jachtowej! A jednak właśnie tutaj są warunki, by tworzyć najwyższej klasy produkty, które pływają na wszystkich oceanach. Mamy świetnych fachowców, dobrą infrastrukturę i przede wszystkim wyjątkowy klimat. Moi kontrahenci, z całego świata, którzy odwiedzają naszą fabrykę, wyjeżdżają szczerze zachwyceni naszą gościnnością, rodzinnym stylem życia i prowadzenia firmy. Podlaski luz sprzyja rozwojowi. Można spokojnie realizować zamierzone cele i z pasją udoskonalać swój produkt.

Sebastian Nietupski Prezes Zarządu Kotniz sp. z o.o.

Poszukujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z pracownikami Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Kontakt

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. M. Curie-Skłodowskiej 14
15-097 Białystok

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów

Biuro Promocji Gospodarczej
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok

info@investinpodlaskie.pl

+48 85 66 54 653
+48 85 66 54 987