Aktualności

O współpracy gospodarczej z przedsiębiorcami z Korei Południowej

Wymiana handlowa i dalsza owocna współpraca były tematem spotkania w Białymstoku w środę, 29 czerwca, przedstawicieli dziesięciu koreańskich przedsiębiorstw z branży gospodarki odpadami i recyclingu, którzy odwiedzili Podlaskie na zaproszenie firmy Pronar. W imieniu marszałka Artura Kosickiego wziął udział w nim Mariusz Dąbrowski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej urzędu marszałkowskiego.

Prezentacja podlaskich firm w Brukseli

Nawiązanie współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami z Belgii i województwa podlaskiego oraz przedstawienie potencjału gospodarczego regionu to główne cele seminarium biznesowego „Podlaskie – naturalna droga rozwoju”, które odbyło się w środę, 25 maja, w Brukseli. Spotkanie otworzył wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.

Podlaskie seminarium biznesowe w Brukseli – zaproszenie

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zaprasza przedsiębiorców z sektora MŚP (mikro, małych i średnich przedsiębiorstw) prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa podlaskiego do wzięcia udziału w podlaskim seminarium biznesowym. Seminarium odbędzie się 25 maja 2022 r. w Brukseli, w ramach wyjazdu podlaskich przedsiębiorców do stolicy Belgii, zaplanowanego na 23-27 maja 2022 r.

Prezentacja podlaskich firm w Paryżu

Potencjał gospodarczy województwa podlaskiego oraz możliwości współpracy pomiędzy firmami z Francji i naszego regionu były głównymi tematami seminarium biznesowego, które odbyło się w środę, 6 kwietnia 2022 r., w Paryżu. Spotkanie otworzył marszałek Artur Kosicki.

Współpraca gospodarcza z partnerami z Francji

Wojna na Ukrainie, sytuacja na granicy z Białorusią, a także możliwości współpracy gospodarczej z francuskimi partnerami to główne tematy wtorkowego (05.04.22) spotkania marszałka Artura Kosickiego z przedstawicielami francuskiego resortu spraw zagranicznych. Wizyta odbyła się w ramach misji gospodarczej organizowanej przez Województwo Podlaskie przy wsparciu unijnym.
Spotkanie we francuskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych (MSZ) zdominował w dużej mierze temat obywateli ukraińskich szukających w Polsce schronienia przed wojną oraz konsekwencji gospodarczych tej migracji.

O biznesie we Francji – spotkanie dla przedsiębiorców

Specyfika rynku, różnice i podobieństwa kulturowe, poradnik biznesowy – we wtorek, 22 marca podlascy przedsiębiorcy biorą udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym rynku francuskiego. Organizatorem jest Biuro Obsługi Inwestora i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Promocja podlaskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego organizuje bezpłatne seminaria biznesowe i misje gospodarcze w państwach europejskich. Ich cele i założenia były przedmiotem konferencji prasowej zorganizowanej 2 marca 2022 r. Opowiedzieli o nich: wicemarszałek Marek Olbryś oraz Mariusz Dąbrowski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej UMWP.

Kontakt

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok

Biuro Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej
ul. Jana Kilińskiego 16
15-089 Białystok

info@investinpodlaskie.pl

+48 85 66 54 653
+48 85 66 54 987