Aktualności

Przedstawiciel firmy Suempol, pozuje do pamiątkowego zdjęcia w towarzystwie Prezydenta RP oraz przewodniczącego kapituły.

Suempol laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Nagroda przyznawana jest za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki i przedsiębiorczości.

Jeden z największych producentów łososia wędzonego na świecie – Suempol sp. z o.o. z Bielska Podlaskiego – został laureatem XVIII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii Odpowiedzialny Biznes. Nagrody wręczył Prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystej gali, która odbyła się 5 maja br. w Pałacu Prezydenckim.

Więcej informacji

GRUNT NA MEDAL 2021

Rozpoczął się konkurs o tytuł najlepszego terenu inwestycyjnego województwa podlaskiego!

Polska Agencja Inwestycji i Handlu wspólnie z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Arturem Kosickim oraz Podlaskim Centrum Obsługi Inwestora ocenią czołowe tereny inwestycyjne w województwie podlaskim. Stawką jest zwiększenie szans na pozyskanie projektów inwestycyjnych oraz rozwój gospodarczy zwycięskiej gminy.

Więcej informacji

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE Z NAJWYŻSZYM WZROSTEM!

W porównaniu z innymi województwami, nasz region zanotował najwyższy wzrost produkcji przemysłowej rok do roku.

Przemysł z silnym w województwie podlaskim sektorem spożywczym zwiększył się o 5,4%. To kolejna optymistyczna wiadomość dotycząca podlaskiej gospodarki. Z danych opublikowanych w ostatnim czasie przez GUS wynika bowiem, że Podlaskie z wzrostem PKB na poziomie 8,2% należy do grona liderujących województw pod względem tempa rozwoju gospodarczego w 2019 r.

Zobacz wykres
Siedząca przy stole grupa osób rozwiązuje zadanie.

HACKATHON PODLASKIE 4.0

Po 5 tys. zł w każdej z trzech kategorii czeka na zwycięzcę wydarzenia, w trakcie którego należy zaprojektować rozwiązania cyfrowej transformacji podlaskiego rolnictwa. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Województwo Podlaskie.

Wystarczy trochę wiedzy, świeżego spojrzenia i otwartego umysłu, by zawalczyć o zwycięstwo w Hackathonie Podlaskie 4.0. Wyzwaniem tych zawodów jest stworzenie pomysłów dla podlaskiego przemysłu 4.0, ze szczególnym naciskiem na nowoczesne rozwiązania dla rolnictwa. W Hackathonie Podlaskie 4.0, który odbędzie się w dniach 10-11 grudnia, mogą wziąć udział zespoły z całej Polski. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie podlasie40.pl

Solution4Labs 3. spółką z Polski w rankingu Deloitte Fast 50 CE

Białostocka firma zajmująca się transformacją cyfrową w laboratoriach została ujęta wśród 50 najszybciej rozwijających się spółek technologicznych w Europie Centralnej.

Spółka w latach 2016-2019 wypracowała wzrost przychodów na poziomie 2367%, co zagwarantowało jej 7. miejsce w Europie Centralnej oraz 3. miejsce w Polsce. W rankingu najważniejszym kryterium była dynamika wzrostu przychodów na przestrzeni ostatnich czterech lat. W głównej kategorii uplasowało się 15 firm z Polski.

Więcej informacji
Pracownicy w hali produkcyjnej maszyn rolniczych.

5 podlaskich firm nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Nagroda przyznawana jest najlepszym podmiotom gospodarczym, które przyczyniają się do budowania potencjału gospodarczego Polski.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana jest raz do roku. Stanowi cenne i prestiżowe wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw, instytutów naukowo-badawczych oraz wynalazców. W tegorocznej XVIII edycji wśród 21 nominowanych znalazło się aż 5 podlaskich firm. Podlaskie kandydatury zgłaszane były m.in. przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Więcej informacji
Konferencja prasowa. Po lewej stronie siedzi Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, po prawej Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej UMWP Mariusz Dąbrowski.

Podlaskie. Naturalna droga rozwoju

Nowe otwarcie i nowa jakość w promocji gospodarczej województwa podlaskiego.

Projekt reklamujący potencjał gospodarczy regionu w kraju i poza granicami Polski w latach 2020-2023 został oficjalnie zainaugurowany przez Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego i Mariusza Dąbrowskiego Dyrektora Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej. To pierwsza tak duża kampania promocyjna Podlaskiego, której celem jest pozyskanie inwestycji zewnętrznych.

Więcej informacji
Panel dyskusyjny. Czterech rozmówców, wśród nich Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, drugi od lewej.

Podlaskie na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Podczas pierwszego dnia Forum Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki uczestniczył w panelu pt. Podlaskie – idealne miejsce na biznes, odpoczynek i życie.

Potencjał województwa podlaskiego, perspektywy rozwoju regionu oraz znaczenie samorządu w stymulowaniu wzrostu gospodarczego – o tym m.in. rozmawiali uczestnicy jednego z najważniejszych wydarzeń konferencyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Marszałek Artur Kosicki podkreślał, że Podlaskie jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów Polski oraz idealnym miejscem do lokowania inwestycji.

Zdjęcie lotnicze przedstawiające fabrykę maszyn rolniczych firmy Pronar. Przed fabryką pas startowy dla samolotów.

Standardy Obsługi Inwestora w Samorządach województwa podlaskiego

Głównym celem projektu jest zwiększenie liczby inwestycji na terenie województwa podlaskiego.

Projekt realizowany przez Biuro Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej UMWP w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, adresowany jest do jednostek samorządu terytorialnego województwa podlaskiego. Przedsięwzięcie przyczyni się do promocji podlaskich JST jako miejsc lokowania inwestycji oraz pozwoli wypracować jednolite i wysokie standardy obsługi inwestorów.

Więcej informacji

Kontakt

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok

Biuro Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14
15-097 Białystok

info@investinpodlaskie.pl

+48 85 66 54 495
+48 85 66 54 987