Sektor metalowo-maszynowy

Wysokiej jakości maszyny rolnicze i komunalne, profesjonalne elektronarzędzia, funkcjonalne meble metalowe

Pracownicy pracujący na hali Samasz

W produkcji maszyn rolniczych przodują takie firmy, jak Metal-Fach, Pronar i SaMASZ. W ofercie Metal-Fachu znajduje się ok. 60 różnych typów i modeli maszyn oraz urządzeń rolniczych. Inną specjalizacją firmy są konstrukcje stalowe tworzone z myślą o budowie obiektów przemysłowych, hal i magazynów.

SaMASZ jest obecnie największym polskim i jednym z czołowych europejskich producentów maszyn rolniczych i komunalnych oraz pługów śnieżnych. W swojej ofercie posiada ponad 200 typów maszyn: kosiarek bębnowych, dyskowych, przetrząsaczy, zgrabiarek, wozów paszowych, kosiarek bijakowych, ramion wysięgnikowych, pługów śnieżnych.

Pracownicy na hali składają maszyny recyklingowe

Przykładem firmy, która odniosła międzynarodowy sukces jest Pronar. Jej przyczepy są na drugim miejscu wśród rejestrowanych w Niemczech, a koła tarczowe wśród trzech najpopularniejszych na świecie. Swój sukces firma zawdzięcza wykorzystaniu nowoczesnych technologii, profesjonalnej kadrze oraz wysokim nakładom na działalność badawczo-rozwojową.

Produkcja profesjonalnych elektronarzędzi, urządzeń do automatyzacji spawania oraz systemów przemysłowych to domena firmy Promotech, która ponad 90% swoich wyrobów przeznacza na eksport.

wizualizacja pomieszczenia biurowego

Jednym z największych w Europie producentów mebli metalowych jest firma Malow. Marka oferuje szeroki wybór mebli biurowych, medycznych, szkolnych, sportowych, socjalnych i wielu innych, w tym także do mieszkań. Wszystkie produkty charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz wytrzymałością i są eksportowane są niemal do wszystkich krajów europejskich.

Podlascy przedstawiciele sektora metalowo-maszynowego

Metal-Fach

Prasy zwijające, owijarki bel, ładowacze czołowe, wozy paszowe, rozrzutniki obornika, przyczepy rolnicze, agregaty uprawowe – to sztandarowe produkty czołowego polskiego producenta maszyn i urządzeń rolniczych firmy Metal-Fach. Przedsiębiorstwo, którego siedziba mieści się w Sokółce, na przestrzeni lat zdobyło zaufanie rolników w Polsce i na całym świecie.

Pronar

Pronar to niekwestionowany lider w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych oraz branży transportowej z blisko 50-procentowym udziałem w polskim rynku. Pronar jest także liczącym się w świecie producentem kół do maszyn rolniczych i komunalnych, elementów pneumatyki i hydrauliki siłowej, osi do przyczep, a także profili stalowych i elementów z tworzyw sztucznych.

SaMASZ

Producent wysokiej jakości innowacyjnych maszyn rolniczych, takich jak: kosiarki, przetrząsacze i zgrabiarki, wozy paszowe. W ofercie firmy znajdują się również maszyny komunalne: ramiona wysięgnikowe, kosiarki bijakowe, pługi odśnieżne, posypywarki, zamiatarki. Przedsiębiorstwo sprzedaje swoje maszyny do ponad 50 krajów całego świata.

Poszukujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z pracownikami Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego

Kontakt

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. M. Curie-Skłodowskiej 14
15-097 Białystok

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów

Biuro Promocji Gospodarczej
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok

info@investinpodlaskie.pl

+48 85 66 54 653
+48 85 66 54 987