Sektor metalowo-maszynowy

Wysokiej jakości maszyny rolnicze i komunalne, profesjonalne elektronarzędzia, funkcjonalne meble metalowe

W produkcji maszyn rolniczych przodują takie firmy, jak Metal-Fach, Pronar i SaMASZ. W ofercie Metal-Fachu znajduje się ok. 60 różnych typów i modeli maszyn oraz urządzeń rolniczych. Inną specjalizacją firmy są konstrukcje stalowe tworzone z myślą o budowie obiektów przemysłowych, hal i magazynów.

SaMASZ jest obecnie największym polskim i jednym z czołowych europejskich producentów maszyn rolniczych i komunalnych oraz pługów śnieżnych. W swojej ofercie posiada ponad 200 typów maszyn: kosiarek bębnowych, dyskowych, przetrząsaczy, zgrabiarek, wozów paszowych, kosiarek bijakowych, ramion wysięgnikowych, pługów śnieżnych.

Przykładem firmy, która odniosła międzynarodowy sukces jest Pronar. Jej przyczepy są na drugim miejscu wśród rejestrowanych w Niemczech, a koła tarczowe wśród trzech najpopularniejszych na świecie. Swój sukces firma zawdzięcza wykorzystaniu nowoczesnych technologii, profesjonalnej kadrze oraz wysokim nakładom na działalność badawczo-rozwojową.

Produkcja profesjonalnych elektronarzędzi, urządzeń do automatyzacji spawania oraz systemów przemysłowych to domena firmy Promotech, która ponad 90% swoich wyrobów przeznacza na eksport.

Jednym z największych w Europie producentów mebli metalowych jest firma Malow. Marka oferuje szeroki wybór mebli biurowych, medycznych, szkolnych, sportowych, socjalnych i wielu innych, w tym także do mieszkań. Wszystkie produkty charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz wytrzymałością i są eksportowane są niemal do wszystkich krajów europejskich.

Podlascy przedstawiciele sektora metalowo-maszynowego

Metal-Fach

Prasy zwijające, owijarki bel, ładowacze czołowe, wozy paszowe, rozrzutniki obornika, przyczepy rolnicze, agregaty uprawowe – to sztandarowe produkty czołowego polskiego producenta maszyn i urządzeń rolniczych firmy Metal-Fach. Przedsiębiorstwo, którego siedziba mieści się w Sokółce, na przestrzeni lat zdobyło zaufanie rolników w Polsce i na całym świecie.

Pronar

Pronar to niekwestionowany lider w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych oraz branży transportowej z blisko 50-procentowym udziałem w polskim rynku. Pronar jest także liczącym się w świecie producentem kół do maszyn rolniczych i komunalnych, elementów pneumatyki i hydrauliki siłowej, osi do przyczep, a także profili stalowych i elementów z tworzyw sztucznych.

SaMASZ

Producent wysokiej jakości innowacyjnych maszyn rolniczych, takich jak: kosiarki, przetrząsacze i zgrabiarki, wozy paszowe. W ofercie firmy znajdują się również maszyny komunalne: ramiona wysięgnikowe, kosiarki bijakowe, pługi odśnieżne, posypywarki, zamiatarki. Przedsiębiorstwo sprzedaje swoje maszyny do ponad 50 krajów całego świata.

Poszukujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z pracownikami Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego

Kontakt

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. M. Curie-Skłodowskiej 14
15-097 Białystok

Biuro Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok

info@investinpodlaskie.pl

+48 85 66 54 653
+48 85 66 54 987