Sektor IT

Podlascy przedstawiciele sektora IT

Na centrum Podlaskiej Puszczy Krzemowej wyrasta Białystok z szybko wzrastającą liczbą przedsiębiorstw oferujących nowoczesne rozwiązania i zdobywających klientów na całym świecie. Wśród nich znajdują się takie firmy, jak: Elastic Cloud Solutions, Grow Uperion, Holo4Med, Holo4Labs, Photon Entertainment, RiftCat, Zonifero.

Elastic Cloud Solutions

Elastic Cloud Solutions tworzy platformę klasy Digital Workplace. To zestaw rozwiązań zwiększających produktywność, efektywność i zaangażowanie pracowników, oraz pozwalających oszczędzić czas związany z realizacją procesów administracyjnych i kadrowych.

Grow Uperion

Grow Uperion to platforma grywalizacyjna z obszaru HR Tech, która angażuje i motywuje pracowników oraz zwiększa ich produktywność i wydajność, bez zwiększania nakładów na benefity finansowe i pozafinansowe.

Holo4Labs

Holo4Labs to spółka technologiczna, która oferuje zaawansowane rozwiązanie z zakresu rozszerzonej rzeczywistości (mixed reality), istotnie usprawniające pracę różnego rodzaju laboratoriów. Spółka jest twórcą oprogramowania, działającego na goglach rozszerzonej rzeczywistości HoloLens 2, produkcji Microsoftu.

Holo4Med

Holo4Med to wsparcie dla pracowników służby zdrowia, zapewniające im maksymalną ochronę i kontrolę nad procesami nawet w sytuacjach dużego stresu.

Photon Entertainment

Photon Entertainment to start-up absolwentów Politechniki Białostockiej, którzy postanowili nauczyć dzieci kreatywnego i logicznego myślenia. W rolę nauczyciela wciela się Photon – najnowocześniejszy na rynku robot edukacyjny, który rozwija się razem z dzieckiem. W 2018 r. Photon Entertainment uznano za najlepszy start-up Europy Środkowej i Wschodniej.

RiftCat

RiftCat to strona internetowa oraz aplikacja na komputer, które umożliwiają szybkie odnalezienie gier i aplikacji stworzonych pod hełmy do wirtualnej rzeczywistości (np. Oculus Rift). RiftCat współpracuje z takimi gigantami jak HTC i Huawei.

Zonifero

Zonifero jest innowacyjną platformą do zarządzania budynkiem i miejscem pracy. Pomaga w digitalizacji przestrzeni biurowej, optymalizacji wykorzystania zasobów biurowych oraz w organizacji pracy hybrydowej i zdalnej.

Atuty sprzyjające rozwojowi start-upów w Podlaskiem

Rozwojowi startupów w Podlaskiem sprzyja korzystny ekosystem naukowo-badawczy. Jego ważnymi elementami są Politechnika Białostocka oraz parki naukowo-technologiczne w Białymstoku i Suwałkach. Nie bez znaczenia są również inwestycje w infrastrukturę szerokopasmowego internetu, który dociera do 90% mieszkańców województwa. W podlaskich firmach z sektora IT pracuje obecnie ponad 4000 programistów, a w całej branży kilkanaście tysięcy osób.

Najbardziej zaawansowane technologie

Według raportu Startup Poland ponad 70% białostockich innowatorów działało w 2019 r. w obszarze deep tech, czyli najbardziej zaawansowanych technologii. Są to inwestycje w przełomowe projekty techniczne, badania laboratoryjne i prototypy.

Najwyższa w Polsce liczba innowacyjnych firm przypadających na jednego mieszkańca

Mocną stroną regionalnych firm są: robotyka, elektronika, rozwiązania podnoszące produktywność, ERP, CRM, przemysł 4.0 oraz edu-tech. Około 10% wszystkich polskich start-upów działających w tych obszarach ma swoją siedzibę właśnie w Białymstoku, a liczba innowacyjnych firm przypadających na jednego mieszkańca jest tutaj jedną z największych w Polsce.

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z pracownikami Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego

Kontakt

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. M. Curie-Skłodowskiej 14
15-097 Białystok

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów

Biuro Promocji Gospodarczej
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok

info@investinpodlaskie.pl

+48 85 66 54 653
+48 85 66 54 987