Sektor budowlany

Domy modułowe i prefabrykowane

Największą podlaską specjalnością są nowoczesne, modułowe budynki wielorodzinne oraz domy prefabrykowane. Produkowane w Bielsku Podlaskim przez firmy Unihouse i Danwood, odnoszą spektakularne sukcesy na rynkach skandynawskich i niemieckim.

Dom jednorodzinny wolnostojący wraz z ogrodem

Danwood S.A. jest jednym z najbardziej liczących się na rynku europejskim dostawców prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej w standardzie „pod klucz”. W okresie ponad 25 lat działalności przekazał klientom ponad 13 tys. domów. Większość domów budowana jest w Niemczech, gdzie Danwood jest liderem pod względem liczby zbudowanych domów „pod klucz”. Poza rynkiem niemieckim domy cieszą się dużym zainteresowaniem w Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce.

Panorama miasteczka w Norwegii

Unihouse S.A. jest jedną z największych europejskich firm w branży budownictwa modułowego z potencjałem produkcyjnym wynoszącym ok. 2000 modułów rocznie. Potwierdzeniem wyjątkowej pozycji firmy na rynkach skandynawskich jest fakt, iż w Norwegii Unihouse SA jest największym generalnym wykonawcą z Polski, natomiast na rynku szwedzkim jest jedyną firmą zagraniczną, która uczestniczy w dużym projekcie budowy mieszkań komunalnych Allmännyttans Kombohus.

Podlascy przedstawiciele sektora budowlanego

Budrex sp. z o.o.

Firma zajmuje się budową i przebudową mostów oraz obiektów inżynierskich w obrębie dróg. Spółka współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami budowlanymi polskimi i międzynarodowymi, realizując inwestycje na ternie niemal całej Polski.

W 2015 r. Spółka Budrex weszła w skład Grupy Unibep.

Danwood S.A.

Jeden z najbardziej liczących się na rynku europejskim dostawców prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej w standardzie „pod klucz”. W okresie ponad 25 lat działalności przekazał klientom ponad 13 tys. domów. Właścicielem firmy jest GS Engineering & Construction Corp. - koreański lider w dziedzinie projektowania i budownictwa mieszkaniowego oraz energetyki i infrastruktury.

Unibep S.A.

Unibep S.A. jest jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce. Posiada największą w Polsce fabrykę domów modułowych (sprzedaje je głównie do krajów skandynawskich), działa w drogownictwie (buduje drogi głównie na terenie woj. podlaskiego), a poprzez swoją spółkę Budrex realizuje i remontuje mosty na terenie całego kraju oraz prowadzi działalność deweloperską.

Polski Klaster Budowlany

Polski Klaster Budowlany zrzesza ponad 300 firm z Polski działających w branży budowlanej. Należą do niego m.in. generalni wykonawcy, architekci, producenci materiałów i chemii budowlanej, producenci stolarki otworowej, wyposażenia wnętrz, mebli i rolet. Działalność Klastra wspierana jest przez uczelnie i instytucje otoczenia biznesu, które pomagają firmom w rozwoju ich potencjału innowacyjnego oraz osiąganiu przewagi konkurencyjnej.

1

Szkoły wyższe...

Wysoko wykwalifikowane kadry dla branży budowlanej zapewnia Politechnika Białostocka, największa uczelnia techniczna Polski północno-wschodniej, która kształci specjalistów z zakresu budownictwa i inżynierii.

2

... i zawodowe

W szkołach zawodowych województwa podlaskiego kształci się ponad 25 tysięcy uczniów, którzy doskonalą się m.in. w zawodach rzemieślniczych oraz obsłudze zaawansowanych urządzeń przemysłowych.

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z pracownikami Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Kontakt

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. M. Curie-Skłodowskiej 14
15-097 Białystok

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów

Biuro Promocji Gospodarczej
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok

info@investinpodlaskie.pl

+48 85 66 54 653
+48 85 66 54 987