Wizyta studyjna w Izraelu

uczestnicy zagranicznej wizyty studyjnej w Hajfa-Technion-Israel-Institute-of-Technology w Izraelu

Poznanie czynników warunkujących wysoki poziom innowacyjności i klimatu inwestycyjnego w obszarze zaawansowanych technologii, a także nawiązanie kontaktów biznesowych i naukowych to główne cele wyjazdu do Izraela przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego (UMWP) oraz ekspertów zewnętrznych. Wizyta studyjna odbyła się w dniach 22-26 stycznia 2023 r. w ramach projektu Dolina Rolnicza 4.0.

W wyjeździe zorganizowanym przez Biuro Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej, przy współpracy z Ambasadą Izraela w Warszawie, uczestniczyli: Marek Malinowski – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Mariusz Dąbrowski – dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej UMWP, Emilia Malinowska – dyrektor Departamentu Innowacji i Przedsiębiorczości UMWP, prof. Marcin Moniuszko – prorektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Robert Strzelecki – prezes Grupy TenderHut i Wojciech Mojkowski – dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Uczestnicy wyjazdu odbyli spotkania z przedstawicielami następujących instytucji:

  1. Izraelski Instytut Eksportu
  2. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  3. Centrum Medyczne Sheba w Ramat Gan
  4. Izraelski Instytut Techniczny Technion w Hajfie
  5. MIGAL Galilee Research Institute w Kirjat Szemonie
  6. Tel-Hai College w Kirjat Szemonie
  7. The Good Food Institute w Tel Awiwie
  8. InNegev – inkubator technologiczny w Rahat

Ponadto uczestnicy wyjazdu mieli okazję zapoznać się z ofertą startupów technologicznych działających w obszarze rolnictwa (AgriTech), żywności (FoodTech) i zdrowia (HealhTech) podczas prezentacji zorganizowanej przez Izraelski Instytut Eksportu.

Zagraniczna wizyta studyjna została zorganizowana w ramach projektu pn. „Przygotowanie fundamentu instytucjonalnego i niezbędnej wiedzy dla Regionalnego Ekosystemu Innowacji Dolina Rolnicza 4.0” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 1.2.1 Wspieranie transferu wiedzy, innowacji, technologii i komercjalizacji wyników B+R oraz rozwój działalności B+R w przedsiębiorstwach.

Kontakt

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. M. Curie-Skłodowskiej 14
15-097 Białystok

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów

Biuro Promocji Gospodarczej
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok

info@investinpodlaskie.pl

+48 85 66 54 653
+48 85 66 54 987