Rozpoczęło się I Podlaskie Forum Ekonomiczne

scena główna opery, marszałek Sebastian Łukaszewicz wita gości podlaskiego forum ekonomicznego 2022

To największe w Polsce wydarzenie poświęcone współpracy gospodarczej z krajami azjatyckimi. W dwudniowej (11-12.10) konferencji w stolicy Podlaskiego biorą udział przedsiębiorcy i dyplomaci z Japonii, Korei Południowej, Chin, Malezji, Tajlandii i Wietnamu.

Ideą I Podlaskiego Forum Ekonomicznego jest inicjowanie współpracy gospodarczej z wybranym regionem świata.

–Chcemy pokazać potencjał naszego regionu, zaprezentować kluczowe branże, możliwości naszych uczelni oraz promować naszych przedsiębiorców –  mówił o Forum marszałek Artur Kosicki. – W tym roku stawiamy na partnerów z Azji Wschodniej i Azji Południowo-Wschodniej. Naszym celem jest nie tylko stworzenie warunków do nawiązania współpracy gospodarczej, biznesowej czy naukowej, ale też pragniemy pokazać Podlaskie światu– dodał.

Podlaskie Forum Ekonomiczne odbywa się w dniach 11-12 października w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Wydarzenie składa się z czterech głównych bloków tematycznych: „Doing business with Asia”, „Bezpieczeństwo ekonomiczne”, „Gospodarka cyfrowa” i „Wyzwania gospodarcze”. W każdym bloku zaplanowano po cztery dyskusje. W sumie z panelem otwierającym odbędzie się 17 dyskusji panelowych.

Udział w forum biorą przedstawiciele spółek skarbu państwa, korporacji prywatnych czy instytucji takich jak Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Platforma Przemysłu Przyszłości.

Kontakt

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. M. Curie-Skłodowskiej 14
15-097 Białystok

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów

Biuro Promocji Gospodarczej
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok

info@investinpodlaskie.pl

+48 85 66 54 653
+48 85 66 54 987