Misja gospodarcza litewskich przedsiębiorców w województwie podlaskim

Uczestnicy misji gospodarczej litewskich przedsiębiorców w województwie podlaskim

Wizyty studyjne w podlaskich firmach produkujących kosmetyki, udział w II Forum Kobiet Podlasia oraz liczne spotkania B2B to główne punkty programu misji gospodarczej, w której uczestniczyli przedsiębiorcy litewscy oraz przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu działających na terenie Litwy. Misja została zorganizowana w dniach 19-21 października 2023 r. przez Biuro Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Wydarzenie było kontynuacją misji gospodarczej podlaskich przedsiębiorców na Litwie, która miała miejsce w maju 2023 r. Tym razem przedstawiciele przedsiębiorstw oraz środowisk okołobiznesowych, zainteresowani współpracą polsko-litewską, spotkali się w Białymstoku. Towarzyszyli im znamienici goście: Pani Liliana Jaroslavska, I Sekretarz Ambasady Republiki Litewskiej w Warszawie oraz Pani Ilona Wakuluk, Dyrektor Biura Konsul Honorowy Republiki Litewskiej w Białymstoku. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego reprezentowała Pani Katarzyna Pietraszewska, zastępca dyrektora Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej urzędu marszałkowskiego.

Bogaty program trzydniowego pobytu w województwie podlaskim obejmował m.in.: wizyty studyjne w przedsiębiorstwie Equalan Pharma Europe sp. z o.o. wytwarzającym dermokosmetyki Nova Clear oraz w Mydlarni 4 Szpaki sp. z o.o., która specjalizuje się w ręcznej produkcji mydeł i kremów. Poza tym, uczestniczki misji miały możliwość uczestniczenia w obradach II Forum Kobiet Podlasia, któremu przyświeca idea aktywizacji kobiet w różnych obszarach życia gospodarczego i społecznego. Zwieńczeniem wizyty w województwie podlaskim były liczne spotkania B2B z udziałem podlaskich firm z sektora metalowego, FMCG i branży spożywczej, takich jak m.in.: Art.-Motor, Jazon, Promostal, Neboa, Cukiernia Kinga, Browar Waszczukowe. Udział w rozmowach wzięli również przedstawiciele Klastra Obróbki Metali oraz Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.

Podsumowując wizytę Katarzyna Pietraszewska stwierdziła: – Organizacja misji gospodarczych to kolejne z zadań realizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, którego celem jest promocja potencjału gospodarczego i inwestycyjnego województwa podlaskiego. Duże zainteresowanie udziałem w misjach oraz wysoka frekwencja podczas spotkań B2B dowodzą, że tego rodzaju inicjatywy są bardzo potrzebne. Cieszę się, że dzięki wsparciu Zarządu Województwa podlascy przedsiębiorcy mogą nawiązywać nowe kontakty i wzmacniać swój potencjał biznesowy na rynkach zagranicznych.

 

Misja przyjazdowa litewskich przedsiębiorców została zorganizowana w ramach projektu Promocja gospodarcza województwa podlaskiego pn. Podlaskie – naturalna droga rozwoju, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Kontakt

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. M. Curie-Skłodowskiej 14
15-097 Białystok

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów

Biuro Promocji Gospodarczej
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok

info@investinpodlaskie.pl

+48 85 66 54 653
+48 85 66 54 987