O współpracy gospodarczej z przedsiębiorcami z Korei Południowej

Mariusz Dąbrowski i Sergiusz Martyniuk na spotkaniu z przedsiębiorcami z Korei Południowej

Wymiana handlowa i dalsza owocna współpraca – były tematem spotkania, które odbyło się w Białymstoku w środę 29 czerwca. Uczestniczyli w nim przedstawiciele dziesięciu koreańskich przedsiębiorstw z branży gospodarki odpadami i recyclingu, którzy odwiedzili Podlaskie na zaproszenie firmy Pronar. W imieniu marszałka Artura Kosickiego w spotkaniu wziął udział Mariusz Dąbrowski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej urzędu marszałkowskiego.

Azja Wschodnia jest coraz bardziej aktywna w Polsce, a w województwie podlaskim zwłaszcza Korea Południowa. To widać na przykładach inwestycji koreańskich w firmach Adampol czy Danwood i oczywiście – na przykładzie współpracy z Koreą firmy Pronar, która sprzedaje swoje produkty na tamtejszy rynek. Zapewne będzie sprzedawać ich coraz więcej, zwłaszcza że w obecnej sytuacji geopolitycznej występują problemy z łańcuchem dostaw – mówił Mariusz Dąbrowski.

W trakcie wizyty goście z Korei zapoznali się z ofertą firmy Pronar oraz jej najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Odwiedzili również Centrum Wystawowe Pronaru w Siemiatyczach.

Spotkanie z koreańskimi przedsiębiorcami wpisuje się w działania Województwa Podlaskiego, które stara się inicjować, wspierać i koordynować kontakty podlaskiego biznesu z zagranicznymi inwestorami. W tym roku, 5-6 października, samorząd województwa zorganizuje w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku Podlaskie Forum Ekonomiczne. Pierwszy dzień tego wydarzenia zostanie poświęcony współpracy z Azją Wschodnią. Będzie to największe przedsięwzięcie o tej tematyce w Polsce, z udziałem władz państwowych oraz przedstawicieli ambasad.

Kontakt

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. M. Curie-Skłodowskiej 14
15-097 Białystok

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów

Biuro Promocji Gospodarczej
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok

info@investinpodlaskie.pl

+48 85 66 54 653
+48 85 66 54 987