Misja litewskich przedsiębiorców w województwie podlaskim

Flagi Litwy i Polski

Wizyty studyjne u podlaskich producentów dermokosmetyków, spotkania networkingowe z firmami z branży spożywczej, metalowej oraz udział w „II Forum Kobiet Podlasia”, to niektóre z punktów programu misji gospodarczej litewskich przedsiębiorców, organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego do Białegostoku.

O produkcji dermokosmetyków i możliwościach współpracy uczestnicy misji dowiedzą się podczas wizyt studyjnych w dwóch dużych zakładach produkcyjnych znanych podlaskich marek:

– Mydlarnia 4Szpaki – https://4szpaki.pl/,

Novaclear – https://novaclear.eu/.

Spotkania biznesowe zaplanowano min. z firmami:

– Neboa – https://neboa.pl/ producent kosmetyków,

– Promotech https://www.promotech.eu/pl/ producent profesjonalnego sprzętu dla przemysłu (branża metalowa),

– Art-motor – https://art-motor.pl/ producent części i akcesoriów do pojazdów silnikowych,

– Podlaskie Zakłady Zbożowe – https://pzz.bialystok.pl/ (branża spożywcza).

Podczas misji odbędzie się spotkanie z Panią Lilianą Jaroslavską 1 Sekretarzem Ambasady Republiki Litewskiej w Polsce i z Panią Iloną Wakuluk Dyrektorem Konsulatu Honorowego Republiki Litewskiej w Białymstoku.

Goście z zagranicy spotkają się z przedstawicielami podlaskich instytucji otoczenia biznesu oraz ze środowiskiem aktywnych w podlaskim biznesie kobiet.

W dniach 8-12 maja br. odbyła się misja podlaskich przedsiębiorców z branży spożywczej do Wilna, podczas której mieli oni okazję do spotkań z potencjalnymi inwestorami, nawiązania kontaktów biznesowych oraz promowania swoich wyrobów w stolicy Litwy.

Planowana misja gospodarcza litewskich przedsiębiorców będzie zrealizowana w ramach Projektu Promocja gospodarcza Województwa Podlaskiego pn. „Podlaskie – naturalna droga rozwoju”.

Misja przyjazdowa litewskich przedsiębiorców została zorganizowana w ramach projektu Promocja gospodarcza województwa podlaskiego pn. Podlaskie – naturalna droga rozwoju, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Kontakt

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. M. Curie-Skłodowskiej 14
15-097 Białystok

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów

Biuro Promocji Gospodarczej
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok

info@investinpodlaskie.pl

+48 85 66 54 653
+48 85 66 54 987