Misja gospodarcza przedsiębiorców z Belgii

Flagi Niemiec i Polski

Biuro Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej UMWP organizuje w dniach 16-18 października br. w ramach realizowanego Projektu – Promocja gospodarcza Województwa Podlaskiego pn. „Podlaskie – naturalna droga rozwoju” – misję przyjazdową belgijskich przedsiębiorców.

Do udziału w misji zaproszono potencjalnych kontrahentów z Belgii, zainteresowanych branżą piwowarską i produkcją miodów pitnych.

W ramach misji przedsiębiorcy odbędą wizyty studyjne w:

– „Augustowskiej Miodosytni” w Augustowie – podlaskiego producenta najwyższej jakości miodów pitnych, bazującego na staropolskich recepturach miodosytnictwa z czasów Rzeczypospolitej Obojga Narodów (https://augustowska-miodosytnia.pl/),

– „Cydrze Podlaskim” w Narwii, gdzie z najlepszych lokalnych produktów powstają owocowe miody i cydry – uznane i nagradzane na całym świecie (https://cydrpodlaski.com/),

– „Browarze Waszczukowe” w Czarnej Białostockiej (https://www.waszczukowe.pl/).

Walory przyrodnicze województwa podlaskiego, pozwalają lokalnym producentom na korzystanie z ekologicznych, świetnej jakości miodów (miodosytnie), ale i z czystej wody – prosto z serca Puszczy Knyszyńskiej (Browar Waszukowe). Dodatkowo dzięki tradycyjnym, sprawdzonym recepturom, piwa i miody z Podlasia cieszą się ogromną popularnością zarówno w Polsce, jak i za granicą zdobywając nagrody w branżowych konkursach i uznanie wśród smakoszy tych trunków.

Zaplanowana misja belgijskich przedsiębiorców będzie świetną okazją nie tylko do promowania regionalnych produktów, ale także do nawiązania w przyszłości współpracy biznesowej z zagranicznymi inwestorami.

Misja belgijskich przedsiębiorców będzie realizowana w ramach rewizyty, po odbytej w dniach 23-27 maja br. misji podlaskich przedsiębiorców do Brukseli.

Misja przyjazdowa belgijskich przedsiębiorców została zorganizowana w ramach projektu Promocja gospodarcza województwa podlaskiego pn. Podlaskie – naturalna droga rozwoju, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

 

Kontakt

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. M. Curie-Skłodowskiej 14
15-097 Białystok

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów

Biuro Promocji Gospodarczej
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok

info@investinpodlaskie.pl

+48 85 66 54 653
+48 85 66 54 987