Filmy i spoty

Podlaskie. Skrzyżowanie szlaków

Podlaskie to nowy węzeł transportowy wschód-zachód i północ-południe. Tutaj krzyżują się szlaki paneuropejskie Via Baltica, Via Carpatia, Rail Baltica. W naszym regionie znajduje się granica Unii Europejskiej na Nowym Jedwabnym Szlaku.

Strategiczne położenie geograficzne, bezprecedensowe inwestycje w infrastrukturę oraz 20 milionów konsumentów w promieniu 300 km od centrum regionu powodują, że Podlaskie jest idealnym miejscem do lokowania inwestycji i prowadzenia działalności gospodarczej.

Podlaskie - naturalna droga rozwoju. Film promocyjny

Wiele walorów Podlaskiego ma zupełnie unikalny charakter: strategiczne położenie geograficzne, skrzyżowanie europejskich i azjatyckich szlaków handlowych, najwyższy poziom bezpieczeństwa w kraju, doskonałe warunki do rozwoju talentów, imponująca liczba start-upów deep tech i najczystsze powietrze w Polsce. Podlaskie jest miejscem, w którym perfekcyjnie przenikają się dwa światy – natury i biznesu. Podlaskie to naturalna droga rozwoju.

Podlaskie. Naturalna droga rozwoju - logistyka. Spot promocyjny

Podlaskie jest idealnym miejscem do lokowania centrów logistycznych. W promieniu 300 kilometrów od centrum regionu, który obejmuje zasięgiem stolice Białorusi, Litwy i Polski, mieszka ponad 20 milionów osób. W niedalekiej odległości znajdują się również rynki Łotwy, Estonii, Finlandii, Ukrainy i Rosji. Atutów przygranicznego położenia regionu jest jednak znacznie więcej.

Podlaskie. Naturalna droga rozwoju - produkty. Spot promocyjny

Nieskażone obszary przyrody to jedne z największych atutów województwa podlaskiego. Czyste lasy, rzeki, jeziora i łąki stwarzają doskonałe warunki do rozwoju zielonej gospodarki i sektora rolno-spożywczego. Sukces podlaskiej gospodarki opiera się jednak nie tylko na zasobach naturalnych. Ogromne inwestycje w nowoczesne technologie oraz ciągłe doskonalenie jakości to jego druga połowa.

Podlaskie. Naturalna droga rozwoju - technologie. Spot promocyjny.

Urządzenia ułatwiające codzienne życie osób niepełnosprawnych, roboty uczące logicznego myślenia, kosmiczne technologie, oryginalne rowery... Młodzi Podlasianie zaskakują swoją kreatywnością, zdobywają wymagające rynki i rywalizują z najlepszymi na świecie. To dzięki nim województwo podlaskie jest coraz jaśniejszym punktem na mapie polskich start-upów.

Kontakt

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. M. Curie-Skłodowskiej 14
15-097 Białystok

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów

Biuro Promocji Gospodarczej
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok

info@investinpodlaskie.pl

+48 85 66 54 653
+48 85 66 54 987