Województwo Podlaskie

Naturalna droga rozwoju

Mapa Europy przedstawiająca przebieg korytarzy drogowych i kolejowych Rail Baltica, Via Baltica, Via Carpatia.

Zainwestuj w centrum Europy

Wiele walorów Podlaskiego ma zupełnie unikalny charakter: strategiczne położenie geograficzne, skrzyżowanie europejskich i azjatyckich szlaków handlowych, najwyższy poziom bezpieczeństwa w kraju, doskonałe warunki do rozwoju talentów, imponująca liczba start-upów deep tech i najczystsze powietrze w Polsce.

Podlaskie jest miejscem, w którym perfekcyjnie przenikają się dwa światy – natury i biznesu. To region ludzi ambitnych, których pomysły podbijają międzynarodowe rynki. Stąd prowadzą interesy na skalę globalną, ale znajdują tu też spokój i inspiracje płynące z serca pierwotnej natury. To wszystko dzieje się w wyjątkowej atmosferze życzliwości i gościnności, z której od wieków słyną mieszkańcy regionu.

Podlaskie to naturalna droga rozwoju.

Fabryka, przed nią jadące samochody dostawcze.

Strategiczna lokalizacja

Dzięki budowie paneuropejskich dróg ekspresowych Via Baltica i Via Carpatia oraz modernizacji linii kolejowej Rail Baltica, Podlaskie staje się potężnym węzłem transportowym, tworzącym krwiobieg europejskiej gospodarki oraz idealnym miejscem do lokowania centrów logistycznych.

Gospodarka przyszłości

Podlaskie Forum Ekonomiczne to konferencja międzynarodowa poświęcona rozwojowi Polski Wschodniej oraz współpracy gospodarczej z wybranym regionem świata, którego przedstawiciele w danym roku zostaną zaproszeni do Białegostoku.
Podczas pierwszej edycji w 2022 roku będzie to Azja Wschodnia i Południowo-Wschodnia.

Inwestycje w innowacje

Województwo podlaskie jest coraz jaśniejszym punktem na mapie polskich start-upów.Urządzenia ułatwiające codzienne życie osób niepełnosprawnych, roboty uczące logicznego myślenia, kosmiczne technologie, oryginalne rowery... Młodzi Podlasianie zaskakują swoją kreatywnością, zdobywają wymagające rynki i rywalizują z najlepszymi na świecie.

Aktualności

Spotkanie Marszałka Województwa Podlaskiego z Ambasadorem Japonii

Współpraca gospodarcza, sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, osiągnięcia podlaskich olimpijczyków w Tokio – to główne tematy podejmowane podczas poniedziałkowego (22.11) spotkania marszałka Artura Kosickiego z Akio Miyajimą, Ambasadorem Japonii w Polsce. Uczestniczyli w nim także Hiroaki Tanaka, II Sekretarz Ambasady Japonii oraz Mariusz Dąbrowski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej w urzędzie marszałkowskim.

Więcej informacji

Expo 2020: Podlaskie seminarium biznesowe

Kilkudziesięciu przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji biznesowych, a także potencjalnych partnerów zagranicznych wzięło udział w środę (20.10) w seminarium biznesowym “Podlaskie. The natural place to do business” („Podlaskie. Naturalna droga rozwoju”). W spotkaniu uczestniczył marszałek Artur Kosicki, który zachęcał do nawiązania kontaktów gospodarczych z naszymi firmami. Spotkanie zostało zorganizowane przez Biuro Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w ramach Tygodnia Województwa Podlaskiego odbywającego się podczas Wystawy Światowej EXPO 2020 w Dubaju.

Więcej informacji

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli przedsiębiorstw oraz instytucji otoczenia biznesu z województwa podlaskiego, zainteresowanych rynkiem ZEA.

Więcej informacji
Pamiątkowa fotografia. Od lewej stoją" Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, Peng Huang Dyrektor Agencji Promocji Inwestycji Ministerstwa Handlu Chińskiej Republiki Ludowej oraz Mariusz Dąbrowski, Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej UMWP.

Spotkanie marszałka Artura Kosickiego z przedstawicielem ministerstwa handlu ChRL

Współpraca w zakresie inwestycji i handlu, rozwój inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku, staże dla studentów w chińskich instytucjach i korporacjach – to kluczowe tematy spotkania, w którym uczestniczyli Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Peng Huang, Dyrektor Agencji Promocji Inwestycji Ministerstwa Handlu Chińskiej Republiki Ludowej.

Więcej informacji

Podlaskie - naturalna droga rozwoju

Kontakt

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok

Biuro Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej
ul. Jana Kilińskiego 16
15-089 Białystok

info@investinpodlaskie.pl

+48 85 66 54 495
+48 85 66 54 987