Wyniki naboru na wyjazd studyjny do Finlandii

25.08.2025

Biuro Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego informuje, iż w wyniku oceny formularzy zgłoszeniowych do udziału w wizycie studyjnej w Finlandii zakwalifikowały się następujące osoby i podmioty:

  1. Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita
  2. WBC M. Zalewski, Ł. Kaliciński, M. Olechno, P. Olechno s.c. – palarnia kawy
  3. PHZ Kasol Janusz Antoni Kazberuk
  4. Lodziarz.pl Charubin sp.k.
  5. WBC Zalewski, Kaliciński, Olechno sp.j. – White Bear Coffee
  6. dr hab. Anna Puścion-Jakubik (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku)
  7. dr Ewa Zapora (Politechnika Białostocka)

Serdecznie gratulujemy!

Przypomnijmy, iż wizyta studyjna odbędzie się w dniach 15-19.09.2025 r. W trakcie wyjazdu zaplanowano spotkania w instytucjach i przedsiębiorstwach prowadzących działalność produkcyjną/gospodarczą oraz B+R w sektorze: przemysł rolno-spożywczy i sektory powiązane łańcuchem wartości a także ICT w powiązaniu z ww. Będą to m.in.:

  1. wizyta na targach Food Days Seinäjoki 2025to międzynarodowe wydarzenie, które w tym roku skupia się na pięciu głównych tematach: eksport żywności, miejskie strategie żywnościowe, foodtech, zrównoważony system żywnościowy (SFS) oraz kultura kulinarna. Tematy te będą omawiane przez przedsiębiorców z sektora żywności, regionalne podmioty zajmujące się B+R+I oraz międzynarodowych liderów w dziedzinie systemów żywnościowych.

https://intoseinajoki.fi/fooddays/

  1. wizyta w VTT Technical Research Centre of Finland w Helsinkach – VTT jest jedną z wiodących organizacji badawczych w Europie, która łączy ludzi, biznes, naukę i technologię w kierunku zrównoważonego rozwoju firm i społeczeństw.

https://www.vttresearch.com/en

  1. wizyta w Enterprise Europe Network, Helsinki Business Partners – to część europejskiej sieci organizacji świadczących usługi wsparcia w procesie umiędzynarodowienia małych i średnich przedsiębiorstw.

https://www.een.fi/en/

Wizyta odbywa się w ramach projektu „Regionalny projekt w zakresie budowy potencjału regionu PPO”, realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027, Priorytet I: Badania i innowacje, Cel Polityki 1: Bardziej konkurencyjna i inteligentna Europa dzięki wspieraniu innowacyjnej i inteligentnej transformacji gospodarczej oraz regionalnej łączności cyfrowej. Cel szczegółowy: Rozwijanie i wzmacnianie zdolności badawczych i innowacyjnych oraz wykorzystywanie zaawansowanych technologii. Typ projektu: Proces przedsiębiorczego odkrywania (PPO).

Kontakt

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. M. Curie-Skłodowskiej 14
15-097 Białystok

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów

Biuro Promocji Gospodarczej
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok

info@investinpodlaskie.pl

+48 85 66 54 653
+48 85 66 54 987